| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processorgenerering | 13:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processor | i5-13420H |
| Processorkärnor | 8 |
| Processortrådar | 12 |
| Processorboostfrekvens | 4,6 GHz |
| Prestandakärnor | 4 |
| Effektiva kärnor | 4 |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 4,6 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 3,4 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Processorns baseffekt | 45 W |
| Maximal turboeffekt | 115 W |
| Internminne | 16 GB |
| Maximalt internminne | 32 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 8 GB |
| Minne klockhastighet | 3200 MHz |
| Minneskanaler | Dubbla kanaler |
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Ja |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Tillverkare av diskret grafikprocessor (GPU) | NVIDIA |
| Diskret grafikkortsmodell | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 8 GB |
| Diskret grafikminne typ | GDDR7 |
| Antal diskreta grafikkort | 1 |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Produkttyp | PC |
| Positionering på marknaden | Spela |
| Ljudutgångskanaler | 5.1 kanaler |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Linje ut | Ja |
| Linje in | Ja |
| Antal bakre USB-portar | 4 |
| Antal främre USB-portar | 4 |
| Antal främre ljudutgångar | 2 |
| Antal bakre ljudutgångar | 2 |
| PCI Express x1 kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 platser | 1 |
| Strömförsörjning | 500 W |
| Chassityp | Skrivbord |
| Produktens färg | Svart |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Home |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Display inkluderad | Nej |
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 355 mm |
| Vikt | 7,8 kg |
| Förpackningens bredd | 501 mm |
| Låddjup | 426 mm |
| Förpackningens höjd | 236 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,5 kg |
| Kabel inkluderad | AC |
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Garantiperiod | 2 År |