| Projektorns ljusstyrka | 5500 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik | DLP |
| Projektorns naturliga upplösning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastförhållande (medel) | 50000:1 |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Som stöds bildformat | 4:3, 16:9 |
| Kompatibla skärmstorlekar | 787,4 - 7620 mm (31 - 300") |
| Projektorns ljusstyrka (strömsparläge) | 4400 ANSI-lumen |
| Horisontellt sökområde | 15 - 135 kHz |
| Vertikalt sökområde | 24 - 120 hz |
| Keystone-korrigering, horisontell | -30 - 30° |
| Keystone-korrigering, vertikal | -30 - 30° |
| Typ av ljuskälla | laser |
| Lampeffekt | 66 W |
| Fokus | Manuell |
| Brännviddsintervall | 16.9 - 21.61 mm |
| Bländarintervall (F-F) | 2,48 - 2,78 |
| Typ av zoom | Manuell |
| Zoomförhållande | 1.3:1 |
| Förskjutning | 132% |
| Full HD | Ja |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 1.4b/2.0 |
| Antal USB 2.0 typ A-portar | 1 |
| Ljudingång (vänster och höger) | 1 |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| PC-In (D-Sub) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Miracast | Ja |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| HDCP | Ja |
| Projiceringslägen | Tak, Framsida, Bak |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 15 W |
| Antal inbyggda högtalare | 1 |
| Produkttyp | Standard throw-projektor |
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Vit |
| placering | Tak |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 210 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 160 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Vikt | 2,9 kg |
| Bredd | 286 mm |
| Djup | 216 mm |
| Höjd | 115,5 mm |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Väska | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |