| Projektorns ljusstyrka | 4800 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik | DLP |
| Projektorns naturliga upplösning | SVGA (800x600) |
| Kontrastförhållande (medel) | 20000:1 |
| Native bildförhållande | 4:3 |
| Som stöds bildformat | 4:3, 16:9 |
| Kompatibla skärmstorlekar | 584,2 - 7620 mm (23 - 300") |
| Projektorns ljusstyrka (strömsparläge) | 3840 ANSI-lumen |
| Horisontellt sökområde | 15 - 100 kHz |
| Vertikalt sökområde | 24 - 120 hz |
| Typ av ljuskälla | Lampa |
| Lampeffekt | 240 W |
| Fokus | Manuell |
| Brännviddsintervall | 21.85 - 24.01 mm |
| Bländarintervall (F-F) | 2,41 - 2,53 |
| Typ av zoom | Manuell |
| Zoomförhållande | 1:1 |
| Förskjutning | 130% |
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds | 1920 x 1200 (WUXGA), 800 x 600 (SVGA) |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 2 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Typ av HDMI-kontakt | Full storlek |
| HDMI-version | 1.4a |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr) | 1 |
| DVI-port | Nej |
| Antal USB 2.0 typ A-portar | 1 |
| Ljudingång (vänster och höger) | 1 |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| HDCP | Ja |
| Projiceringslägen | Tak, Framsida, Bak |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 3 W |
| Antal inbyggda högtalare | 1 |
| Produkttyp | Standard throw-projektor |
| Produktens färg | Svart |
| placering | Tak |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 275 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 205 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Vikt | 2,8 kg |
| Bredd | 313 mm |
| Djup | 240 mm |
| Höjd | 113,7 mm |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, VGA |
| Förpackningarnas innehåll | Safety card
Quick Start Guide
Lens cap |