| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Quad HD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,272 x 0,272 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 31 - 148 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 100 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 8 bit |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Konsument |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 31 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 35 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 32 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 48 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 230 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 715 mm |
| Djup (med stativ) | 224 mm |
| Höjd (med stativ) | 512 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,94 kg |
| Bredd (utan stativ) | 715 mm |
| Djup (utan stativ) | 49 mm |
| Höjd (utan stativ) | 422 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,19 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 7,7 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, Energiljus |